O mně

Ve stručnosti

Narodila jsem roku 1993 se ve Vimperku na Šumavě. Od pěti let hraji na klavír a docházela jsem do pěveckého sboru. Absolvovala jsem komplet ZUŠ obor klavír. Mám dokončené středoškolské vzdělání a Vyšší odbornou školu s absolutoriem a diplomem DiS na konzervatoři v Praze. Celkem 6 let studia v oboru Muzikálové herectví s hlavními studijními obory: zpěv, herectví, tanec + povinný klavír aj. Dále jsem vystudovala VOŠH hereckou v Praze (činohra a moderování), také zakončené absolutoriem a dalším diplomem.

Pro ty co se chtějí dovědět více

Jak jsem se dostala ke kapele a vůbec k muzice?

Snad bych úvodem měla zmínit, že svojí první kapelu založil taťka, když mu bylo 17 let v roce 1972 ve Volarech a úspěšně vystupovali pod názvem Paterčata. Pak se názvy jeho kapely měnily, protože postupně docházelo ke změnám v kvalitě hudby, obsazení i v repertoáru. K umění jsme měli v rodině všichni dost blízko. Maminka taťky a moje babička byla operní pěvkyně státního divadla v Českých Budějovicích a jedna z našich blízkých příbuzných dokonce někdejší hvězdou v legendární lední revui Holiday on Ice, takže dědičné dispozice tady určitě sehrály svou roli. Já se ke kapele připojila už ve svých 12 letech. Tenkrát nás bylo víc, ale v současné době hrajeme většinou jen s taťkou a mamka nám dělá zvukaře a dopravce. Občas s námi vystupují hosté nebo kamarádi muzikanti.

Pocházím z Vimperka a od pěti let hraji na klavír a také jsem byla členkou tamního pěveckého sboru Zvoneček. Mám vystudovaný klavírní obor včetně absolutoria na ZUŠ, kam jsem docházela téměř do svých 16 let. Mezitím mě také přijali na osmileté gymnázium ve Vimperku, ale po čtyřech letech, po úspěšně složené talentové zkoušce, jsem se najednou ocitla na konzervatoři v Praze. K hudbě mě vlastně přivedl taťka a byl to on, kdo rozpoznal můj talent. Účinkovala jsem v jeho kapele na klávesy a teprve až později jsem se dostala ke zpívání. Naučil mě základy zpěvu a taky mě připravoval na zkoušky a vyšlo to, byla jsem přijata na vytoužený obor Zpěv a Muzikálové herectví. Školu jsem letos (2015) dokončila, bylo to 6 let tvrdé práce, ale stálo to zato. Moji kvalitní profesoři a umělci mě toho hodně naučili a jsem jim za to vděčná.

V současnosti vyučuji soukromě klavír, zpěv, hudební nauku atd. Dále působím na dvou ZUŠ v Praze. V případě zájmu, ráda své zkušenosti předám i talentovaným dětem ve Vimperku a okolí, neboť do Vimperka stále jezdím za rodiči.

V kapele na Šumavě teď hlavně zpívám a přitom hraji na elektronické klávesy, ale stejně nejraději používám pro live vystoupení klavírní rejstřík, (klasické pianino sebou fakt vozit nemůžeme), taťka ovládá elektrickou kytaru, klasickou kytaru, foukací harmoniku a zpívá asi polovinu repertoáru. Do programu zařazujeme populární hity všech žánrů, ale převažuje pop a rock. Co se týče preferencí pro českou nebo zahraniční hudbu je to tak půl na půl. Angličtinu mám ráda, ale české písničky jsou české písničky.
Mojí profesorkou zpěvu na konzervatoři byla paní Hana Talpová, což je vystudovaná operetní zpěvačka a herečka a mimo jiné je i vynikající v dabingu, např. dabuje i Jessicu Fletcher v seriálu To je vražda, napsala a její hlas nechybí skoro nikde v česky nadabovaných filmech a televizních pořadech. Tak tahle jedinečná paní mě zasvětila do techniky zpěvu a interpretace a upřednostňuje jen české texty.

2

Kdo může služby našeho Bandu využít a při jakých příležitostech nás můžete potkat?

Většinou působíme v prachatickém okrese a přilehlých regiónech, ale rádi přijedeme zahrát kamkoliv, kde se naše hudba bude líbit. Vystupujeme na veřejných i soukromých akcích, plesech, zábavách, večírcích a svatbách, ale možný je i koncert. V průběhu roku a o prázdninách jsou to spíše svatby, večírky, ale i venkovní slavnosti nebo zábavy, od ledna pak zase plesy. Hudební podklady si sami připravujeme, aranžujeme, vytváříme a samozřejmě na své nástroje živě hrajeme. K tomu nám pomáhá naše mamina, která jezdí všude s námi a zajišťuje nám klidné zázemí. Používáme vlastní profesionální aparaturu, jejíž velikost i hlasitost přizpůsobujeme podmínkám akce, nebo přání pořadatele.

Jak jsem se dostala k herectví a jaké jsou mé zkušenosti?

Se svými spolužáky jsem vystudovala zpěv a hudebně dramatické umění, takže naší náplní bylo, je a bude zpívat, hrát a tančit v muzikálových a divadelních představeních. Tato naše opakovaná vystoupení v Praze jsou přístupná široké veřejnosti za běžné vstupné. Mezi naše kousky patřila hra  Kocour Modroočko, Dámská šatna, nebo muzikál Sugar (Někdo to rád horké), kde jsem si zahrála Sladkou Sue. Režisérem byl herec a známá osobnost Lumír Olšovský, což je velmi sympatický člověk a je s ním skvělá spolupráce. Právě možná jeho přístup, a celkově dobrá parta, se kterou jsem pracovala a co mi přirostla k srdci, způsobilo, že se studiu herectví i zpěvu budu věnovat i nadále, po absolvování konzervatoře.

3 4

Naším však nejúspěšnějším vystoupením byla premiéra muzikálu Jeptišky a klauni, kde jsem si zahrála hlavní roli matky představené. Toto představení režíroval můj oblíbený profesor, herec Miroslav Dvořák (můžete ho vidět v tel.seriálu Ordinace) a pokud vše dobře dopadne Jeptišky se dočkají ještě dalších repríz.

5

Na základě složení talentové zkoušky jsem byla v roce 2015 přijata na VOŠH hereckou v Praze, kterou jsem pod vedením pana Miloše Horanského a dalších skvělých umělců absolvovala a studium úspěšně dokončila v roce 2018.